avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 952 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... sulta
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

sulta

Am de dat in urma partajului bunuri mobile cat si o sulta. Fostul sot doreste sa ii pun pe cont sulta
Intrebarea este : Bunurile mobile pot sa le dau pe baza de proces verbal cu 2 martori??
a 2 a intrebare: daca ii pun banii pe cont..cum procedez mai departe sa finalizez , ma refer la foaia de depunere?
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 16:31, 3 Martie 2013
cand depuneti banii in contul sotului, banca va da chitanta de depunere , iar in chitanta este specificat numele dumneavoastra si suma depusa.
bunurile mobile le puteti preda cu doi martori asistenti.
Ati avea nevoie de la el si de o declaratie ca a primit ce are de primit si nu mai sunt pretentii. Asta mai ales daca a fost vb si de un bun imobil ppt care ati platit sulta, va e de ajutor la intabulare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratie de achitare a sultei pierre38 pierre38 Buna ziua, am divortat in 2009 de sotia mea pe cale amiabila, la partaj hotarindu-se ca sa-i platesc o sulta de 15000 euro, pentru jumatate din apartament.Ea ... (vezi toată discuția)
Partaj un om simplu un om simplu Buna, In urma divortului am hotarat ca eu sa o despagubesc pe fosta mea sotie cu o suma de bani pentu o casa dar problema este ca eu va trebui sa fac un ... (vezi toată discuția)
Partaj ysis81 ysis81 Scriu aceasta intrebare a 3 a oara fara sa o mai regasesc in forum Daca predarea bunurilor mobile din partaj le fac pe baza unui proces verbal de predare ... (vezi toată discuția)