Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... sulta
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

sulta

Am de dat in urma partajului bunuri mobile cat si o sulta. Fostul sot doreste sa ii pun pe cont sulta
Intrebarea este : Bunurile mobile pot sa le dau pe baza de proces verbal cu 2 martori??
a 2 a intrebare: daca ii pun banii pe cont..cum procedez mai departe sa finalizez , ma refer la foaia de depunere?
cand depuneti banii in contul sotului, banca va da chitanta de depunere , iar in chitanta este specificat numele dumneavoastra si suma depusa.
bunurile mobile le puteti preda cu doi martori asistenti.
Ati avea nevoie de la el si de o declaratie ca a primit ce are de primit si nu mai sunt pretentii. Asta mai ales daca a fost vb si de un bun imobil ppt care ati platit sulta, va e de ajutor la intabulare.