Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Drepturile de Autor sunt se considera vechime in ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Drepturile de Autor sunt se considera vechime in campul muncii?

Firma la care lucram, a "obligat" angajatii sa-si de demisia ca apoi sa ne faca contract pe drepturi de autor. Avem vreun drept conform acestor DDA-uri, se considera vechime? Multumesc ptr raspuns!
Revin cu o intrebare la subiectul mentionat cu privire la DDA, care nu se considera vechime in munca, dar acel stagiu de cotizare de 10.5% de ce se mai retine daca nu se considera vechime in munca?
Nu este vechime in munca dar constituie stagiu de cotizare la pensie.
Vechimea in munca este asigurata numai in baza unui c.i.m...
Stagiul de cotizare nu se este acelasi cu vechimea in munca ... de ce nu este considerat stagiu de cotizare la pensie, cred ca cei de la C.N.P.P. va poate da un raspuns cat mai exact ..