Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Dosar respins ca neintemeiat
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Dosar respins ca neintemeiat

Buna seara ,am un proces la care la care am depus toate inscrisurile care mi-la cerut judecatorul iar acum mi-sa respins dosarul ca cerere neantemeiata,si dupa doua saptamani avocatul mi-a spus ca inca nu sa redactat motivul.
Este un termen pana cand se redacteaza motivul,sau e dupa cum are timp judecatorul?
Exista un termen pentru redactarea hotararii de 30 de zile, insa acesta, datorita aglomerarii instantelor de judecata, s-a transformat intr-un termen de recomandare.
La unele instante vine hotararea si dupa doua luni de la pronuntare.
va multumesc