avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1483 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... despre asigurare
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

despre asigurare

am avut un accident minor si nu am asigurare ,politia mi-a luat talonul,cum il pot recupera de la politie?am despagubit persoana in cauza,va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Ioan Ciobanu , Expert judiciar 22:27, 18 Februarie 2009
Dale spaga
pertonela a scris:

am avut un accident minor si nu am asigurare ,politia mi-a luat talonul,cum il pot recupera de la politie?am despagubit persoana in cauza,va multumesc.


Foarte simplu, facand asigurare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Situatie accident, vinovat, itp expirat buna seara acum o saptamana ... Dimash Dimash Situatie accident, vinovat, itp expirat Buna seara Acum o saptamana am avut un accident minor, din vina mea in urma caruia am facut amiabiala. Din pacate, in ... (vezi toată discuția)
Talon reținut pentru defecțiuni la sistemul de frânare Andreea_F Andreea_F Bună seara! Săptămâna trecută am fost implicată într-un eveniment rutier: în timp ce mă deplasam regulamentar, un alt autoturism a ieșit de pe o ... (vezi toată discuția)
Buna recent am avut un accident. s-a oprit un camion pe drum european ... Nikolasz Nikolasz Buna recent am avut un accident. Sa oprit un camion pe drum european in spatele lui au fost doua masini eu am fost al treilea si am intrat in ei fiindca az ... (vezi toată discuția)