avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1161 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... blocarea drumului
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

blocarea drumului

Buna ziua!
Am o probleam cu un vecin care-mi blocheaza drumul cand ninge.
Arunca zapada de pe casa in drum(drum comunal)
Eu inteleg ca vrea sa-si protejeze casa dar, dupa ce o aruca acolo, sa o care in alta parte.
Am discutat cu el si, nu am rezolvat nimic.
Ce pot sa fac?
Am fost la primarie de n ori si, mi-au spus ca l-au amendat, desi nu-i cred.
Trebuie sa va spun si ca are o legatura mai stransa cu primarul.

Multumesc frumos!
Cel mai recent răspuns: o_sterian , utilizator 18:43, 13 Martie 2013
Avand in vedere ca drumurile apartin domeniului public acesta intra in administrarea statului a primariei. In consecinta trebuie sa va adresati Consiliului local, primarului din aceea comuna. Avand in vedere situatia ce ne invederati neaparat trebuie sa faceti in scris, iar acel act trebuie inregistrat la primarie.
Multumesc frumos!
ce fac in cazul in care nu primesc raspuns?
pot sa merg cu cauza in instanta?

multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Accident fara victime, pe drum necuratat Geta_C Geta_C Buna! As avea o intrebare, poate prosteasca, dar aseara cand ne intorceam acasa, am coborat o panta (locuim la 9 km de oras), foarte incet, pana am ajuns in ... (vezi toată discuția)
Acces la drum ungureanu marioara ungureanu marioara buna seara!bunica mea locuieste la tara este in litigii cu vecinii sai din cauza unui drum, ce face accesul la acasa acesteia,cei din urma sustinand ca drumul ... (vezi toată discuția)
Cine raspunde indicatoarele rutiere...? loveusa24 loveusa24 Fiti amabili, cu cine pot lua legatura cu privire la situatia unor indicatoare rutiere care nu sunt vizibile, si trebuiesc inlocuite? (vezi toată discuția)