Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... blocarea drumului
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

blocarea drumului

Buna ziua!
Am o probleam cu un vecin care-mi blocheaza drumul cand ninge.
Arunca zapada de pe casa in drum(drum comunal)
Eu inteleg ca vrea sa-si protejeze casa dar, dupa ce o aruca acolo, sa o care in alta parte.
Am discutat cu el si, nu am rezolvat nimic.
Ce pot sa fac?
Am fost la primarie de n ori si, mi-au spus ca l-au amendat, desi nu-i cred.
Trebuie sa va spun si ca are o legatura mai stransa cu primarul.

Multumesc frumos!
Avand in vedere ca drumurile apartin domeniului public acesta intra in administrarea statului a primariei. In consecinta trebuie sa va adresati Consiliului local, primarului din aceea comuna. Avand in vedere situatia ce ne invederati neaparat trebuie sa faceti in scris, iar acel act trebuie inregistrat la primarie.
Multumesc frumos!
ce fac in cazul in care nu primesc raspuns?
pot sa merg cu cauza in instanta?

multumesc!