Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie mame pentru absolvente de liceu care nu ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie mame pentru absolvente de liceu care nu au avut niciun loc de munca

Buna ziua. Din cate am auzit s-ar fi schimbat legea privind indemnizatia copilului. As vrea sa stiu ce fel de indemnizatie pot primi , inafara de alocatia copilului, in cazul in care eu am terminat liceu in anul 2012, nu am avut un loc de munca inainte de a naste, iar fetita mea acum are 3 luni. Multumesc!
Situatia este ca puteti sa primiti indemnizatie crestere copil de 600 lei lunar.
Intrebarea mea este: Dupa terminarea liceului,ati beneficiat de somaj indemnizat ca absolventa de liceu? Daca ati beneficiat,puteati sa faceti dosarul ptr indemnizatie crestere copil.
Va rog sa dati urmatoarele informatii:
- data nasterii copilului;
- daca dupa absolvirea liceului v-ati inregistrat la Agentia de Somaj;
- daca si de cand ati beneficiat de indemnizatie de somaj.