Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu fara plata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu fara plata

Buna ziua. De cate zile lucratoare de concediu fara salar, poate beneficia un angajat pe perioada unui an?
~ Conținut șters la cerere ~
1. De la 01.01.2011 nu mai exista CCMN ...

2. Durata concediului fără plată se stabileşte prin contractul colectiv de muncă aplicabil sau prin regulamentul intern.
In lipsa unor astfel de prevederi CFP se negociaza cu angajatorul ..
multumesc