Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Recurs fara obiect - Dr Muncii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Recurs fara obiect - Dr Muncii

Daca dupa admiterea pe fond a unei actiuni (1), se introduce o noua actiune(2) cu privire la o clauza a contractului care si ea se admite;
Actiunea a 2-a mai are obiect daca recursul primei actiuni a fost admis si astfel se constata inexistenta unui CIM care da dreptul contestatiei clauzei?

Practic la data introducerii celei de-a doua actiuni aveam dreptul de a contesta o clauza pe cand acum datorita recursului ma aflu intr-o situatie diferita care nu mai imi e favorabila.

Dreptul de a introduce actiunea 2 (contestatie clauza contract) a fost doar temporar si a depins de ramanerea irevocabila a primei actiuni?
Detaliati mai clar care este obiectul celor doua actiuni ...
actiunea 1 - nulitate notificare incetare contract cu reintegrare si dr salariale
actiunea 2 - nulitate clauza "durata contractului" CIM cu reintegrare si dr salariale
Cam seamana obiectul celor doua actiuni ...