Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... traducere in termeni liberi
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

traducere in termeni liberi

In baza art. 155 ind. 1 alin. 1 Cpc. suspenda judecarea cauzei. Dispune dezatasarea dosarului nr. 55001/299/2010. Cu recurs pe toata durata suspendarii. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 28.02.2013.
Pagina 1va rog traduceti
Litigiul a fost suspendat ... Potrivit art. 155 indice 1 Cod procedură civilă, instanţa poate suspenda judecata atunci când constată că desfăşurarea normală a procesului este împiedicată din vina părţii reclamante, prin neîndeplinirea obligaţiilor prevăzute de lege ori stabilite în cursul judecăţii.

Asadar, la termenele anterioare instanta a trasat anumite obligatii de indeplinit care nu au fost indeplinite si , prin urmare, a decis suspendarea cauzei.

Împotriva acestei încheieri outeti declara recurs.