Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Loc de munca pierdut dupa evaluare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Loc de munca pierdut dupa evaluare

La intreprinderea la care lucram inainte de a fi in o lunga perioada in CM s-au facut disponibilizari, inclusiv in sectorul in care lucram eu.
Pozitiile care au ramas active in sector, au fost ocupate cu colegii care au intrunit criteriile. Mai exact, disponibilizarea s-a produs dupa trecerea tuturor colegilor prin evaluare.
Eu vreau sa revin la serviciu; cum fac sa am castig de cauza?
Din cate am inteles s-a facut o evaluare , asta inseamna ca si dvs va trebui sa treceti cu brio de aceasta evaluare ...
Ce fac daca nu mai sunt pozitii libere?
Ati vorbit cu conducerea societatii la care lucrati ?
Citez "Subiect: Loc de munca pierdut dupa evaluare"
Din aceasta fraza se intelege ca ati pierdut locul de dupa evaluare. Ati dat testul si l-ati cazut, sau ce intelegeti ca locul de munca e pierdut dupa evaluare.

Citez "La intreprinderea la care lucram inainte de a fi in o lunga perioada in CM s-au facut disponibilizari"
Partea cu "interprinderea la care lucram" e la trecut. Deci ati lucrat sau lucrati?

Citez iar "Eu vreau sa revin la serviciu; cum fac sa am castig de cauza?"
Pur si simplu mergeti la servici, dati testul si il promovati.. asta daca nu l-ati dat si ati picat (asa cum scrie in titlu "loc de munca pierdut dupa evaluare, sau dupa cum reiese din fraza "interprinderea la care lucram"). Intrebati-va colegii in ce consta testul de evaluare, astfel incat sa fiti pregatit.

Ati putea sa explicati totul din nou si sa fiti mai explicit?
Ati dat testul de evaluare sau nu? ..iar daca l-ati dat, l-ati promovat sau nu?
Mai lucrati la aceasta interprindere sau nu?
angelfire, utilizator