avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1814 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cum rezolv cu actul de mostenitor
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cum rezolv cu actul de mostenitor

ideea e ca in noiembrie am terminat cu procesul timp in care eu i-am tot spus avocatului ca am testament pe acest imobil dar el a zis ca nu conteza.acum notarul mi-a zis ca trebuia sa arat testamentul si sa specifice in hotarare ce cota are fiecare
Cel mai recent răspuns: Dan Top , Avocat 14:12, 19 Februarie 2009
Daca mai sunteti in termen promovati caiile de atac sau o revizuire in caz contrar

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum rezolv cu actul de mostenitor? Romania Romania ce trebuie sa fac in urmatorul caz? mama a murit in aprilie 2008 in urma am ramas doi mostenitori eu si sora mea ,amandoua avem testamente cu ceea ce mostenim ... (vezi toată discuția)
Sentinta irevocabila se mai poate intoarce??? hopeless1 hopeless1 buna seara! inca din 2007 am avut un proces in instanta pana la urma s-a terminat valoarea mefiind mai mare de 1miliard-am inteles ca nu se mai face apel ... (vezi toată discuția)
Stabilire cote succesiune sempre sempre Hristos a-nviat ! Va rog as dori raspuns la urmatoarea speta :in urma dezbaterii succesiunii dupa moartea mamei mele mi s-a stabili o cota de 3/4 din ... (vezi toată discuția)