Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Expirare punct de lucru
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Expirare punct de lucru

Buna ziua. Punctul de lucru al societatii comerciale a expirat de peste 30 de zile. Am incheiat un nou contract de inchiriere al spatiului cu proprietarul, acesta a depus contractul la Administratia Financiara . Trebuie si noi sa depunem copie dupa contract sau punctul de lucru se prelungeste automat ?
Va trebui sa mergeti la registrul comertului si sa prelungiti valabilitatea punctului de lucru.
AV. GABRIELA GERBER, Avocat
Va multumesc pentru raspuns. Primim vreo amenda pentru ca am stat cu punctul de lucru expirat ?
Nu, nu se mai dau amenzi.