Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Lipsa permis
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Lipsa permis

Buna ziua .De azi ar trebui sa pot conduce din nou dupa ce am avut permisul suspendat pe o perioada de 3 de zile.Problema este ca eu stau in Timisoara dar permisul si actele inca sunt pe Dr Tr Severin. Permisul mi-a fost ridicat in Tmisoara.Azi cand am fost sa ridic permisul mi s-a spus ca trebuie mers la Severin pentru al ridica.Ce posibilitate este ca sa fie ridicat de parintii mei sau de altcineva?In perioada aceasta pot circula cu masina?Pot lua amenda doar pentru ca nu am permisul la mine?
Va multumesc.
Incheiati procura autentificata in favoarea unei rude/tert care sa poata desfasura demersurile necesare ridicarii permisului de conducere