Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contingent
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contingent

Buna ziua,

Societatea X din Romania, in baza unui contract cu o societate din Germania, desfasoara activitate cu un numar de 25 de angajati. Va rog sa-mi spuneti daca desfasuram o activitate in domeniul instalatiilor electrice industriale ( instalari de utilaje pe o linie de productie dintr-o fabrica existenta ) avem nevoie de contingent ?

Multumesc.
Ce înţelegeţi dumneavoastră prin contingent?
Conform dicţionarului explicativ se înţelege totalitatea cetăţenilor născut în acelaşi an. Să înţelegem că vă referiţi la aspectul ca toţi salariaţii să aibă aceeaşi vârstă? Dacă aşa este nu există o astfel de reglementare în legislaţia din România, ar fi o discriminare pe motiv de vârstă ...
lucian huzum a scris:

Ce înţelegeţi dumneavoastră prin contingent?
Conform dicţionarului explicativ se înţelege totalitatea cetăţenilor născut în acelaşi an. Să înţelegem că vă referiţi la aspectul ca toţi salariaţii să aibă aceeaşi vârstă? Dacă aşa este nu există o astfel de reglementare în legislaţia din România, ar fi o discriminare pe motiv de vârstă ...

ORDIN Nr. 133 din 17 martie 2005