avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 572 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contingent
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contingent

Buna ziua,

Societatea X din Romania, in baza unui contract cu o societate din Germania, desfasoara activitate cu un numar de 25 de angajati. Va rog sa-mi spuneti daca desfasuram o activitate in domeniul instalatiilor electrice industriale ( instalari de utilaje pe o linie de productie dintr-o fabrica existenta ) avem nevoie de contingent ?

Multumesc.
Cel mai recent răspuns: popanaid , utilizator 10:41, 8 Martie 2013
Ce înţelegeţi dumneavoastră prin contingent?
Conform dicţionarului explicativ se înţelege totalitatea cetăţenilor născut în acelaşi an. Să înţelegem că vă referiţi la aspectul ca toţi salariaţii să aibă aceeaşi vârstă? Dacă aşa este nu există o astfel de reglementare în legislaţia din România, ar fi o discriminare pe motiv de vârstă ...
lucian huzum a scris:

Ce înţelegeţi dumneavoastră prin contingent?
Conform dicţionarului explicativ se înţelege totalitatea cetăţenilor născut în acelaşi an. Să înţelegem că vă referiţi la aspectul ca toţi salariaţii să aibă aceeaşi vârstă? Dacă aşa este nu există o astfel de reglementare în legislaţia din România, ar fi o discriminare pe motiv de vârstă ...


ORDIN Nr. 133 din 17 martie 2005

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Studii pentru infiintare pfa cod 3320 ContSters66930 ContSters66930 Buna seara As dori sa stiu ce studii sunt necesare pentru codul caen 3320 pentru un pfa si in ce lege este specificat acest lucru. Va multumesc. (vezi toată discuția)
Anexa 2 a ordinului nr. 50/1990, completata in anii urmatori corneliamanescu corneliamanescu Sotul meu are scris pe cartea de munca : \"pentru activitatea CTC conform ordin 50 art. 3 care au lucrat in locuri de munca din intreprindere prevazute in ... (vezi toată discuția)