Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Partaj de bunuri. Termen de plata a sultei
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Partaj de bunuri. Termen de plata a sultei

Buna ziua.

Soacra mea a divortat acum 10 ani si anul trecut in decembrie (2012) s-a dat hotararea definitiva in urma partajului de bunuri- un apartament . In urma hotararii ei i-a fost incredintata casa si la plata sultei catre fostul sot( de mentionat ca ei abia acum 3 ani au inceput actiunea de partaj). Intrebarea este: in cat timp trebuie sa plateasca sulta catre el pt ca nu mentioneaza nicaieri in hotarare? multumesc
Daca prin hotarare nu este prevazut un termen pentru plata sultei, atunci aceasta ar trebui facuta imediat dupa ramanerea irevocabila a hotararii.