Forum Discuţii juridice Executare silită Prescriptie executare silita - poprire conturi
Discuție deschisă în Executare silită

Prescriptie executare silita - poprire conturi

In urma unei hotarari definitive si irevocabile s-a stabilit ca datorez unui cetatean o suma de bani. S-a pus sechestru pe conturile personale iar creditorul a apelat la un executor judecatoresc. Intamplarea din cauza careia datorez bani acestei persoane a avut loc in anul 2006, iar sentinta am primit-o in anul 2008.
La momentul respectiv nu avem nici un venit, iar executorul nu a avut ce sa-mi execute. Pana in prezent situatia a ramas oarecum similara.

Intrebare:

Aceasta posibilitate de executare silita are un termen de prescriptie? Vreau sa stiu daca in cazul in care primesc un venit prin intermediul conturilor, pot fi executat silit in continuare.
Va multumesc!
Va multumesc !