Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Fiscalizare casa de marcat taxi
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Fiscalizare casa de marcat taxi

Buna ziua! In anul 2010 am fost radia de la registrul comertului pentru ca nu am facut trecerea de la PF la PFA, iar in ianuarie 2013 am facut reinregistrare la registrul comertului cu acelasi obiect de activitate (taxi). Dupa obtinerea certificatului de inregistare la ORC am predat memoria fiscala la ANAF si am facut demersurile pentru obtinerea numarului de ordine pentru fiscalizare casa de marcat. Dupa toate acestea am fost refuzat pe motiv ca imi trebuie alta casa de marcat, precizez ca, casa de marcat este achizitionata in 2004 in baza CNP-ului. Este intemeiata cerinta organelor fiscale? Daca nu ce este de facut? Multumesc
Ati predat la administratia financiara memoria fiscala.
Acum trebuie sa va cumparati si montati in casa de marcat o noua memorie fiscala.
Contactati firma la care ati mers cand ati scos/predat memoria fiscala veche. De acolo puteti cumpara si tot acolo va puteti pregati dosarul pentru fiscalizare si apoi sa-l duceti la administratia financiara.