avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 281 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Am pierdut citatia. Ajutor!
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Am pierdut citatia. Ajutor!

Mi-a venit ciatie sa platesc taxa judiciara de timbru in valoare de 2000 lei si timbru judiciar in valoare de x lei.
Am pierdut ciatia.
Taxa judiciara de timbru am retinut ca este de 2000 lei, dar timbrul judiciar nu mai stiu cat era. Posibil sa fie suma fixa, adica 5 lei?

Multumesc frumos.
Ultima modificare: Luni, 11 Martie 2013
AV. GABRIELA GERBER, Avocat
Cel mai recent răspuns: voinea75 , utilizator 16:17, 11 Martie 2013
da, este posibil sa fie 5 lei.
O documentare aici:
www.avocatnet.ro/content/for...
Sa va dea dumnezeu sanatate. Multumesc frumos pt raspuns. Am gasit. Exact 5 lei trebuie sa fie valoarea timbrului judiciar.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cerere inscriere masa credala advsys advsys ma poate ajuta cineva cu un model de cerere pt inscrierea la masa credala? iar daca firma care a intrat in insolventa este din alt judet, unde voi plati ... (vezi toată discuția)
Taxa de poluare jacquelline jacquelline As dori sa stiu daca pentru a da in judecata DGFP-ul si Prefectura se plateste taxa de timbru si cum se calculeaza (vezi toată discuția)
Rog urgent cat este taxa de divort la primaria sectorului 6 Maria-Criss Maria-Criss Buna ziua, Va rog sa imi spuneti care este taxa care trebuie achitata la Primaria sectorului 6 pentru desfacerea casatoriei. Care este varianta cea mai ... (vezi toată discuția)