Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Am pierdut citatia. Ajutor!
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Am pierdut citatia. Ajutor!

Mi-a venit ciatie sa platesc taxa judiciara de timbru in valoare de 2000 lei si timbru judiciar in valoare de x lei.
Am pierdut ciatia.
Taxa judiciara de timbru am retinut ca este de 2000 lei, dar timbrul judiciar nu mai stiu cat era. Posibil sa fie suma fixa, adica 5 lei?

Multumesc frumos.
AV. GABRIELA GERBER, Avocat
da, este posibil sa fie 5 lei.
O documentare aici:
www.avocatnet.ro/content/for...
Sa va dea dumnezeu sanatate. Multumesc frumos pt raspuns. Am gasit. Exact 5 lei trebuie sa fie valoarea timbrului judiciar.