Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Impozit salarii pentru pers cu handicap grav sau ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Impozit salarii pentru pers cu handicap grav sau accentuat

Buna seara
Tocmai am citit codul fiscal 2013 si veniturile salariale ale pers cu handicap grav sau accentuat se impoziteza din 2013.Art 55 alin 4 k1 s-a modificat.Am inteles bine?
Multumesc.Astept o confirmare.
Conform art.55alin.(4) lit.k^1)din Codul fiscal,in vigoare in anul 2013,veniturile din salarii realizate de catre persoanele fizice cu handicap grav sau accentuat,nu sunt incluse in veniturile salariale si nu sunt impozabile,in intelesul impozitului pe venit. Litera k^1 nu a fost modificata,aceste venituri nu se impoziteaza in continuare.