Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Drept de creanta actualizat cu ind de inflatie sau la ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Drept de creanta actualizat cu ind de inflatie sau la valoarea de piata a imob?

Am cerut intr-un proces de partaj coachizit in cote 1/2 fiecare, drept de creanta in valoare de 1/2 din valoarea de circulatie a imobilului. Adica eu am pus intreaga suma pt cumpararea imobilului.
Am solicitat ca suma de bani pusa de mine pt fostul sot sa fie actualizata la jumatate din valoarea de circulatie a imobilului.
Pot avea surspriza neplacuta ca instanta sa-mi dea acest drept de creanta actualizat cu indicele de inflatie?
Sau poate asta mi-ar fi dat, dar pt ca am cerut la valoarea de circulatie, sa nu-mi mai dea nimic?????

Va rog, poate stie cineva sa-mi raspunda.

Multumesc frumos
Va mutumes mult stimata D-na AVLIL. Ca de obicei, se dovedeste ca sunteti o profesionista.

Cu stima,