Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

buna ziua,
va rog sa-mi spuneti daca pot executa un debitor pe o cota parte dintr-un apartament detinut de catre acesta.
multumesc anticipat!

Daca are o cota parte, sigur ca puteti urmari cota determinata e debitorului.

"Creditorii personali ai unui debitor coproprietar sau codevalmas nu vor putea sa urmareasca partea acestuia din imobilele aflate in proprietate comuna, ci vor trebui sa ceara mai intai imparteala acestora.
Creditorii personali pot urmari insa cota-parte determinata a debitorului lor din imobilul aflat in coproprietate, fara a mai fi necesar sa ceara imparteala."