Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Acord
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Acord

Ce forta juridica are un acord intre doua parti ? Care este diferenta dintre acord si contract ?

Multumesc frumos
Depinde de obiectul acordului, forma acestuia si alte elemente variabile. Un acord semnat de parti are forta probanta a unui inscris sub semnatura privata.