Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... ordonanta presedintiala evacuare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

ordonanta presedintiala evacuare

in urma cu un an am inchiriat un apartament, spre norocul meu exista un contract de agentie pentru inchirierea apartamentului. Dupa 4 luni de la inchirierea apartanentuluiau aparul milioane de probleme cu proprietarul, nu a vrut sa recunoasca faptul ca a primit banii de chirie si garantia aferenta, au urmat 3 luni de negocieri,nu a vrut nimic, nici sa-si deschida cont , nici sa taie chitante,tot felul de golanii ,eu am refuzat sa-i mai platesc chiria, nu am parasit apartamentul,a inaintat proces in acest sens ,cerere pt evacuare silita.
aceasta cerere a fost respinsa de catre judecator ca fiind nefondata, a facut recurs,la primul termen de judecata a recursului ,cauza a fost amanata pentru comunicarea motivelor de recurs, astazi a fost termen de judecata , nu am putut pleca de la munca sa merg la proces, probabil ca luni se va afis pe portal just , solutia.
vreau sa stiu daca va avea castig de cauza , ce urmeaza sa fac, cum atac solutia ?
multumesc
Daca castiga el in recurs s-a terminat si va evacueaza.
Daca pierde ramane de vazut ce se va mai intampla mai departe in celalT proces.
nu pot ataca sub nici a forma decizia?
Dupa recurs nu mai puteti ataca cu succes real.
Este ultima cale de atac in procesul dvs.