Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... creditorul refuza primirea banilor debitorului
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

creditorul refuza primirea banilor debitorului

Intrebare- ce solutie simpla si necostisioare are debitorul, avand in vedere ca este vorba de rea credinta, nu primeste premeditat corespondenta.
Faceti prin executor si pe cheltuiala lui.
Banii dati la executor se vor scadea din datorie.
Ca sa nu suportati si aceasta cheltuiala.
Vedeti insa si cum trebuie facuta plata conform contractului.