Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Microintreprindere. Incadrarea activitatii desfasurate ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Microintreprindere. Incadrarea activitatii desfasurate conform C.A.E.N.

Ce fac daca am ca obiect principal activitate consultanta si management caen 7022, dar veniturile obtinute sunt:
1. in baza unui contract prestari servicii vanzare
2. servicii protectia muncii si psi

Sunt considerate venituri din consulanta si management
Trebuie sa va schimbati codul C.A.E.N. sau sa le adaugati in actul constitutiv pe cele pe care le desfasurati efectiv. Daca le aveti deja, trebuie sa mergeti la O.R.C. si sa faceti o declaratie in urma careia sa obtineti certificatul constatator din care sa reiasa ca desfasurati aceste activitati.