Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... terenuri-proprietatea primariei
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

terenuri-proprietatea primariei

primaria unei comuni sustine ca detine pamantul de o parte si de alta al cursului unui rau,pe care au si titlu de proprietate.Problema e ca am si eu titlu de proprietate pe o suprafata de 5400mp dobandita prin dreptul de reconstituire.ce acte trebuie sa cer primariei,in afara de titlu,pentru a putea demonstra ca terenul nu e al lor?va multumesc
actiune revendicare imobiliara in inst., comparatie de titluri, expertiza topo, etc.
daca ma aflu deja in proces cu primaria pot introduce actiunea revendicarii in instanta?
Depinde de natura si obiectul cauzei, daca va judecati pentru aceeasi cauza şi aceeasi obiect, categoric nu puteti.