Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... DREPTURI LEGALE SALARIALE
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

DREPTURI LEGALE SALARIALE

DACA SUNT ANGAJAT CU NORMA DE 2 ORE BENEFICIEZ DE ASIGURARE MEDICALA?
CE ALTE DREPTURI MAI AM?
MULTUMESC.
Conform art.106 alin.1 C.mun., salariatul incadrat cu contract de munca cu timp partial se bucura de drepturile salariatilor cu norma intreaga, in conditiile prevazute de lege si de contractele colective de munca aplicabile.

Prin urmare, sunteti asigurat in sistemul de sanatate, in sistemul public de pensii si in sistemul asigurarilor de somaj...