Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salariu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salariu

Am fost dat in somaj dar nu am primit drepturile salariale pentru doua luni si jumatate si nici un raspuns clar daca-i voi primi si cand.Ce trebuie sa fac?
Firma la care am lucrat nefiind in localitatea mea de domiciliu dialogam mai greu, la telefon nu ne raspunde decat contabila care nu stie cand se vor achita salariile,cat despre tabelul creditorilor chiar nu ne da nimeni nici o informatie
Fiind in insolventa luati legatura cu lichidatorul sau administratorul judiciar al societatii ...
Incetarea contractul de munca s-a facut in temeiul art.65(1)din Codul Muncii desfiintarea locului de munca din motive economice
Multumesc frumos