Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... Masterul potrivit pentru profesia de consilier juridic
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

Masterul potrivit pentru profesia de consilier juridic

Buna. As dori ca in viitor sa fiu consilier juridic, doar ca nu stiu ce master s-ar potrivi cel mai bine pentru aceasta profesie. Toate parerile sunt binevenite! Multumesc anticipat.

orice master care crezi ca ti se potriveste, inclusiv in alta domenii, ex. psihologie. iti doresc mult succes si spor la invatat mai ales (dar nu numai pt. asta) ca am o persoana foarte draga pe care o cheama anya.
multumesc!
Eu iti recomand administratie publica,fiindca daca vei lucra la stat iti va fi fff folositor
pai eu ma refer la master nu la facultate.
poate nu sunt eu informata bine, dar nu cred ca exista asa ceva.
te referi la un anume profil?care are legatura cu admnistratia publica?

nu stiu unde voi lucra in viitor(daca la stat sau nu) , dar ma interesa cam ce se cere, ce este de actualitate, atunci cand vine vorba sa cosiliezi, unde apar probleme mai des si este solicitat un consilier?

pe ce plan/sectie/domeniu/arie...este cautat mai mult un consilier?
spre a stii pe ce anume sa fac masterul.

Oricum, eu va multumesc la toti pt pareri/sugestii.... dar din pacate :(( nu m-a lamurit nimeni. O zi placuta tuturor.
draga mea ...te intereseaza ce este in actualitate dar te referi la viitor. putina confuzie .....te numesti prin profesie consilier juridic ....deci? in ce domeniu crezi ca vei consilia? o zi buna.