Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... concediu crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

concediu crestere copil

am avut o angajata care este in concediu de crestere a copilului pina in 28.04.2013., firma mea intre timp si-a suspendat activitatea pe o perioada de 3 ani,angajata ar vrea sa intre in somaj dupa aceasta data,dar eu ca firma cu activitatea suspendata cum procedez,ca ar trebui sa-i fac revenire si dupa aceea sa o dau in somaj,ori unde sa revina, sau poate sa intre in somaj fara revenire,va rog un sfat avizat.Multumesc
Ii faceti revenirea si concedierea cu aceeasi data.
multumesc pentru raspunsul promt !