avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 874 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Apel la sentinta de divort
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Apel la sentinta de divort

Sentinta de divort este atacata prin apel in termenul legal de 30 de zile de la data comunicarii.Noroc ca am vazut asta in portalul MJ.Ce urmeaza acum?Am nevoie de avocat sau ma pot reprezenta singur?Ce cheltuieli implica?
Ultima modificare: Miercuri, 20 Martie 2013
danababei, utilizator
Cel mai recent răspuns: sc vox legis corp srl , Consilier juridic 00:08, 21 Martie 2013
daca nu dvs. ati depus sau nu veti depune cererea de apel nu aveti nicio tx.
Ultima modificare: Joi, 21 Martie 2013
sc vox legis corp srl, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Investire sentinta de divort PopaL PopaL Imi puteti spune va rog sentinta de divort trebuie investita ca definitiva? Procedeul si taxele ce trebuie sa le platesc? (vezi toată discuția)
Greseala in redactare hotarare instanta doru anghel doru anghel am avut proces de divort. azi a venit hotararea am vazut hotararea pe scurt mai devreme pe site-ul judecatoriei. si le-am scris ca e o greseala Anume ca ... (vezi toată discuția)
Definitivare sentinta de divort kzsi77 kzsi77 Buna ziua, Am primit sentinta de divort plina cu greseli. Am solicitat corectarera acesteia, am si primit comunicarea privind admiterea cererii de indreptare ... (vezi toată discuția)