avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 942 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Plata impozit locuinta
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Plata impozit locuinta

Locuinta proprietate personala (unic proprietar) - plata impozitului impartit pe numele proprietarei si al sotului proprietarei. De ce? Daca legea prevede astfel , ce implica acest lucru? Sotul devine co-proprietar? In caz de instrainare (vindere) a locuintei este necesar acordul sotului?
Cel mai recent răspuns: luiza78 , utilizator 15:17, 22 Martie 2013
Este o eroare de inscriere pe rolul fiscal. Nu devine proprietar sotul, dar nici nu trebuie sa treneze situatia.
Trebuie mers si corectat (eventual, facut scandal).
Succes :-)
:) multumesc frumos

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Eroare de calcul a suprafetei Marius Rujan Marius Rujan Tema se prezinta in urmatorul mod: -sotul moare in 1994; -sotia, cele 2 fete majore, impart o locuinta, cu terenul aferent, de comun acord; -sotia si una ... (vezi toată discuția)
Problema apartament vanzare vip2you17 vip2you17 Buna seara , locuiesc cu 2 copilasi intr-un apartament al parintilor mei , tatal meu a divortat de maica-mea iar eu sunt divortata , Tatal meu doreste sa ... (vezi toată discuția)
Buna seara! am avut o masina cu numere provizorii (care ulterior ... utilizator130999 utilizator130999 Buna seara! Am avut o masina cu numere provizorii ( care ulterior au expirat (masina fiind adusa din Germania, fara acte pe Romania), pe care am vandut-o ... (vezi toată discuția)