avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 537 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Patru dosare penale - contopire pedepse, posibilitate ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Patru dosare penale - contopire pedepse, posibilitate eliberare conditionata

Buna ziua !Am ispasit 2 ani dintr-o pedeapsa cu executare de 4 ani si m-am eliberat conditionat in iarna anului 1998. In anul 2000 am fost condamnat la 2 ani cu executare -dar s-au contopit pedepsele -dosarul aflandu-se pe rol din 1998,eu fiind arestat in vara lui 1998 -si nu am mai executat nici o zi DIN A DOUA PEDEAPSA.Pana ASTAZI nu mi-am cerut si nu a intervenit din oficiu reabilitarea .DIN MAI 2010 pana in MAI 2011 AM FOST ARESTAT preventiv intr-un alt AL TREILEA dosar penal cu,care sunt in ultima faza ,adica pe 13 05 2013 am primul termen la recurs la I C C J pentru ca la tribunal am fost condamnat 5 ani cu executare ramanand la fel in apel la Curtea de Apel si am facut Recurs la I C C J. In 2009 AM FOST CONDAMNAT 6 LUNI CU SUSPENDARE,SUB SURAVEGHERE 4 ANI.Intrebarea mea este daca la I C C J VA RAMANE NESCHIMBATA SENTINTA mai am vreo posibilitate de contopire a celor 2 ani executati in 1996-98 + anul executat in 2010-2011 ca sa-mi pot cere eliberarea conditionata si daca se poate da spor in urma contopirii?Mentionez ca toate condamnarile au fost pentru art 215 SI ART 59 [LEGEA CEC-UL]
VA MULTUMESC MULT !


Ultima modificare: Vineri, 22 Martie 2013
Gabriela Mihai, Avocat
Cel mai recent răspuns: maneageorge99 , utilizator 10:51, 2 Aprilie 2013
VA MULTUMESC !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contopirea pedepselor : o mica explicare ady01 ady01 Buna ziua , am si eu o intrebare , am avut o pedeapsa de 21 de luni in austria dintre care am executat 14 luni , iar in romania mai am o pedeapsa de 24 de luni ... (vezi toată discuția)
Computare dupa contopirea pedepselor cu inchisoarea CLAUDIU LASCOSCHI CLAUDIU LASCOSCHI Avem asa : 1 ) Condamnare definitiva in anul 2007 pentru o fapta din 2007.Sentinta nr 1 / 2007.Pedeapsa 3 ani. 2 ) Condamnare definitiva pentru fapta ... (vezi toată discuția)