Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Radiere unei masini vandute fara a avea documente
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Radiere unei masini vandute fara a avea documente

Am vandut o masina acum 5 ani facand un contract de vanzare dar nu il mai am , nu mai am nici un document decat copiile .Contractul nu e facut in fata unui notar . Propietarul nu si-a trecuto pe nume si mai mult a pierdut toate actele masini ? Ce ma sfatuiti ? Sa declar ca am pierdut eu actele masini si sa le primesc din nou si apoi sa o radiez sau exista si alta modalitate ?
Incheiati declaratie notariala pe proprie raspundere ca nu mai detineti bunul autoturism ca urmare a instrainarii acestuia
Daca acum 5 ani ati scos certificat fiscal in vederea instrainarii auto (ati scos?) si cu copia de pe contract, puteti merge la fisc sa faceti cerere de scoatere din evidenta fiscala.
Aveti sanse sa o rezolvati.

Nu declarati ca ati pierdut dvoastra actele ca este fals in declaratii si este infractiune.