avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 527 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Radiere masina - lipsa contract de vanzare-cumparare
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Radiere masina - lipsa contract de vanzare-cumparare

buna ziua am vandut un autoturism si am facut marea gresala ca nu am facut vanzare cumparare actele masini nu le am de cativa ani propriearul nu e de gasit cum pot eu radia masina va multumesc
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 10:08, 24 Martie 2013
Daca cunoasteti datele de identificare ale cumparatorului,contactati personal SPR evidenta auto,detaliati succesiunea de evenimente si soliciati verificarea bazei proprii de date
Autoritatea poate emite dovada din care rezulta ca autoturismul se afla in detinerea /proprietatea unui tert
Incheiati declaratie notariala pe proprie raspundere ca nu mai detineti si nu mai sunteti proprietarul auto ca urmare a instarinarii acestuia
In baza celor 2 documente politie+declaratia notariala,autoritatea fiscala urmeaza sa radieze auto de pe rolul dvs fiscal-conditionat de achitarea eventualelor debite

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Radiere masini joco21 joco21 Am si eu o intrebare?Anul trecut am vandut o Dacia 1400 fara contract de vanzare-cumparare.Acuma la data 26-Mai a expirat Itp-uri si na cautat nimeni ca vrei ... (vezi toată discuția)
Radiere auto claudia030175 claudia030175 Se poate radia si scade din evidenta fiscala un autoturism printr-o declaratie notariala ca nu il mai detin ? E valabil si daca apartine SRL? Cat costa o ... (vezi toată discuția)
Radiere auto cu probleme Mrn.axel Mrn.axel Buna ziua, Am facut greseala sa dau spre folosinta un autoturism (dacia 1310) acum cativa ani, catre o ruda. Masina a ramas in acte pe numele meu, dar ... (vezi toată discuția)