Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Radiere masina - lipsa contract de vanzare-cumparare
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Radiere masina - lipsa contract de vanzare-cumparare

buna ziua am vandut un autoturism si am facut marea gresala ca nu am facut vanzare cumparare actele masini nu le am de cativa ani propriearul nu e de gasit cum pot eu radia masina va multumesc
Daca cunoasteti datele de identificare ale cumparatorului,contactati personal SPR evidenta auto,detaliati succesiunea de evenimente si soliciati verificarea bazei proprii de date
Autoritatea poate emite dovada din care rezulta ca autoturismul se afla in detinerea /proprietatea unui tert
Incheiati declaratie notariala pe proprie raspundere ca nu mai detineti si nu mai sunteti proprietarul auto ca urmare a instarinarii acestuia
In baza celor 2 documente politie+declaratia notariala,autoritatea fiscala urmeaza sa radieze auto de pe rolul dvs fiscal-conditionat de achitarea eventualelor debite