Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Divort cu repetir
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Divort cu repetir

care e procedura legala pt a incheia acest proces???

,, daca am terminat un proces de divort in 2006 cu o hotarare irevocabila prin care mi-am redobandit numele de fata, schimbat documentele si incredintat copilul pana in 2020, pot reprimi o citatie in proces de divort in 2013?...e posibil?...:frantic: :(
mentionez ca fara un act real nu as fi putut sa imi fac toate documentele si sa imi refac viata!!! daca as fi facut o alta casatorie ce se alegea de aceste documente ? :rtfm:
mmirela_m, utilizator
Solutia pe scurt: ÎNCHEIERE/03.09.2014. Respinge ca nefondată cererea formulată de reclamant, de ataşare a dosarelor civile soluţionate de Judecătoria Bacău şi în care s-au pronunţat hotărârea prin care reclamantul susţine că a fost desfiinţată sentinţa civilă nr.xxxxdin data de xx.06.2006 precum şi hotărârea de perimare a acţiunii de divorţ în rejudecare. Pune în vedere reclamantului, sub sancţiunea suspendării judecăţii cauzei potrivit dispoziţiilor art. 1551 Cod pr. civilă, să depună la dosarul cauzei, cu cel puţin 5 zile înaintea următorului termen de judecată, în copii legalizate, hotărârea prin care reclamantul susţine că a fost desfiinţată sentinţa civilă nr. xxxx din data de xx.06.2006 pronunţată de Judecătoria Bacău şi hotărârea de perimare a acţiunii de divorţ în rejudecare. Se va cita pârâta. Amână judecarea cauzei. Stabileşte termen de judecată la data de 22.10.2014. Cu cale de atac odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică, azi, 03.09.2014.
Document: Încheiere de şedinţă 03.09.2014

offf cat mai continua jocul asta???

Gabriela Pintea, Consilier juridic