Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cesiune actiuni - titlu gratuit, formalitati la ONRC
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cesiune actiuni - titlu gratuit, formalitati la ONRC

Actionarul majoritar al unui SA (pers fizica),cesioneaza cu titlu gratuit actiunile unei alte persoane fizice.S-a intocmit contract cesiune la notariat.
Ce acte trebuie ptr inscriere la ONRC? (in afara de registrul actionari care se tine la firma).Multumesc.
un model de contract parti sociale cu titlu gratuit aveti si contractul trebuie autentificat la notar
ma puteti ajuta?