Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Rovinieta - obligativitate la circulatie nu numere ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Rovinieta - obligativitate la circulatie nu numere provizorii

Trebuie platita rovinieta la circulatia cu numere rosii(provizorii) ?
Am gasit multe raspunsuri ,dar nici unul oficial(poate nu am stiut unde sa caut)

Multumesc
Conform precizărilor de pe site-ul CNADNR, pentru vehiculele care circulă cu numere provizorii nu se achită rovinieta - sursa [ link extern ]
NU! sigur nu!
Dacă am un autoturism achiziționat din germania..cu numere de germania dar inregistrat la Fisc,imi trebuie Rovinieta??Dar pt perioada cu numere "rosii"??Multumesc
corina apostolescu, utilizator