avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 598 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Rovinieta - obligativitate la circulatie nu numere ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Rovinieta - obligativitate la circulatie nu numere provizorii

Trebuie platita rovinieta la circulatia cu numere rosii(provizorii) ?
Am gasit multe raspunsuri ,dar nici unul oficial(poate nu am stiut unde sa caut)

Multumesc
Cel mai recent răspuns: corina apostolescu , utilizator 16:30, 18 Noiembrie 2017
Conform precizărilor de pe site-ul CNADNR, pentru vehiculele care circulă cu numere provizorii nu se achită rovinieta - sursa [ link extern ]
NU! sigur nu!
Dacă am un autoturism achiziționat din germania..cu numere de germania dar inregistrat la Fisc,imi trebuie Rovinieta??Dar pt perioada cu numere "rosii"??Multumesc
Ultima modificare: Sâmbătă, 18 Noiembrie 2017
corina apostolescu, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Rovinieta NNorbert NNorbert Buna ziua Am cumparat o masina care are numerere rosii, intrebarea mea este ca, trebuie sa-mi cumpar rovinieta? Multumesc (vezi toată discuția)
Obligatie plata rovinieta pt autoturism adus din germania cu nr de tzoll valabile maarkyM maarkyM Buna ziua,am o intrebare ,daca ma poate ajuta cineva in cunostinta de cauza : se plateste rovinieta la autoturisme importate din UE(Germania in cazul ... (vezi toată discuția)
Inmatriculare provizorie 1burebista 1burebista Buna seara, Ieri am vrut sa-mi scot al doilea rand de numere rosii pentru un autoturism proaspat achizitionat. Primul rand de numere a fost scos de vechiul ... (vezi toată discuția)