Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Evacuare apartament executat silit
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Evacuare apartament executat silit

Ziua buna!
Cum pot intra in posesia unui apartament cumparat in urma unei executari silite, in cazul in care fostul proprietar nu il paraseste de buna voie? Nu exista chiriasi, nu e sediu de firma.
Multumesc mult!
pai il cumparati sau il obtineti prin adjudecare?
Vreau sa particip la o licitatie, apartamentul fiind executat silit de catre un bej, pentru o banca.
Bunul dedus executari silite poate fi adjudecat de catre ofertantul care acorda dupa a treia strigare pretul cel mai mare
In astfel de situatii ,bej noteaza la OCPI situatia de executare silita a bunului
Pentru a preintampina situatii neplacute analizati dosarul de executare,eventual solicitati detalii la asociatia de proprietari asupra situatiei financiare a bunului dedus executari
ynocentta, utilizator
Cred ca deja puneti caruta inaintea cailor. Atata timp cat executarea silita nu a fost facuta cred ca va faceti probleme degeaba.