avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 190 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Condamnat definitiv cu executare - aplicabilitate ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Condamnat definitiv cu executare - aplicabilitate articolul 320 ind 1 cpp

daca cineva are o condamnare de 3 ani si 9 luni cu executare pentru delapidare folosind art 390 ind 1 la cit se poate reduce pedeapsa? art 390 se refera la limitele pedepsei de executare sau la limitele infractiunii(1-15 ani)?
Daca este deja condamnat nu mai are ce sa faca.
Art. 320 indice 1 se referă la limitele pedepsei prevăzute de lege pentru infracţiunea săvârşită.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nelamurire intr-o hotarare judecatoreasca petre512 petre512 Tip solutie: Condamnare Solutia pe scurt: Condamnă pe fiecare dintre inculpaţii ANGHELUTA PETRE şi MATCAªU SORIN la câte 9 luni ( nouă luni) închisoare ... (vezi toată discuția)
Art. 320 indice 1 georgeaboaice georgeaboaice Buna ziua ! Va rog, respectuos, sa imi explicati daca uzez de acest articol 320 indice 1 in cadrul procesual...asta inseamna ca efectiv mi se reduce pedeapsa ... (vezi toată discuția)
Talharia - individualizare, spor, ncp Sabadeea Sabadeea buna ziua! Prietenul meu este condamnat de un an pt inselaciune si a primit 5 ani.Este recidivist! In luna februarie,dupa indroducerea noul cod penal, i-a ... (vezi toată discuția)