avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 762 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Doua actiuni pentru dobandirea aceluiasi drept
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Doua actiuni pentru dobandirea aceluiasi drept

Buna ziua,
Paratul intr-un dosar face cerere reconventionala prin care arata pretentiile sale fata de reclamantul din dosar .
Dupa depunerea cererii reconventionale promoveaza o actiune principala prin care solicita acelas lucru fata de aceeasi persoana care in acest dosar dobanmdeste calitate de parat.
Este admisibila cererea nou promovata?
Cel mai recent răspuns: otto2007 , utilizator 07:53, 30 Martie 2013
multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cererea reconventionala se poate disjunge si conexa la alt dosar? DanyD DanyD Paratul formuleaza in acelasi timp cu Intampinarea si Cererea reconventionala. Partea adversa invoca exceptia de litispendenta si solicta instantei sa ... (vezi toată discuția)
Cod civil repunere pe rol otto2007 otto2007 Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu un sfat: Pot cere instantei ca un proces suspendat sa ramana suspendat pana la solutionarea unui alt proces avand aceleasi ... (vezi toată discuția)
Litispendenta fd fd la fond am fost eu chemat in judecata pt revendicare si granituire. fata de titlul reclamantului am opus hotararea judecatoreasca de constatare a uzucapiunii ... (vezi toată discuția)