Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Doua actiuni pentru dobandirea aceluiasi drept
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Doua actiuni pentru dobandirea aceluiasi drept

Buna ziua,
Paratul intr-un dosar face cerere reconventionala prin care arata pretentiile sale fata de reclamantul din dosar .
Dupa depunerea cererii reconventionale promoveaza o actiune principala prin care solicita acelas lucru fata de aceeasi persoana care in acest dosar dobanmdeste calitate de parat.
Este admisibila cererea nou promovata?
multumesc