Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii limite minime si maxime pt. salariu ?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

limite minime si maxime pt. salariu ?

care sunt limitele minime si maxime pt.salariul brut pt. un director adjunct, personal contractual, intr-o institutie publica de cultura la data de 31.08.2012 sidupa data de 01.12.2012 ?

cum se calculeaza salariul acestuia ?
de la ce baza (ca si salariu ) se porneste ?
stiu ca pentru directorul general noi ne raportam la salariul secretarului de stat, nu poate sa-l depaseasca. ma gandesc ca adjunctul implicit trebuie sa aiba mai putin sau maxim la fel.
nu se ia ca baza salariul pt. un jurist ? ( directorul adjunct are studii juridice )
nu stiu ce salariu are un secretar de stat.
potrivit carui articol de lege ? puteti sa imispuneti si mie ?
va spun maine exact de la serviciu...ati zis ca este vorba de o institutie publica si eu va spuneam maximul la care ajunge...mininum este 750 de lei.
Verificati Ordonanta 79/2008.
am citit ordonanta. In ea se spune despre director general, nu director adjunct si se refera doar la societati comerciale, ...

in cazul meu directorul adjunct este angajat la o institutie publica si este personal contractual. De aceea, acesta nu are un contract de management, ci are un contract individual de munca la fel ca si oricare alt salariat.
Aici este problema, ca nu stiu de la ce salariu sa pornesc, cum sa-i calculez salariul brut.