Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii limite minime si maxime pt. salariu ?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

limite minime si maxime pt. salariu ?

care sunt limitele minime si maxime pt.salariul brut pt. un director adjunct, personal contractual, intr-o institutie publica de cultura la data de 31.08.2012 sidupa data de 01.12.2012 ?

cum se calculeaza salariul acestuia ?
de la ce baza (ca si salariu ) se porneste ?
si noi suntem cu capital de stat si asa ne- am raportat.
vazand salariul secretarului Consiliului Judetean Botosani de 3565,50 lei /luna,
salariul directorului adjunct de 3744 lei majorat cu 7,4 %, asa cum solicita, este mult mai mare ( nu are vechimea secretarului , ... ).
Chiar instanta de judecata daca i-ar stabili un asemenea salariu ar fi ilegal.