Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bonuri Cadou
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bonuri Cadou

Buna Ziua!
Am si eu o intrebare, nu de mult am dat demisia, inainte de asta am primit bonuri cadou de Paste, am semnat ca am preluat si sunt la mine, insa dupa demisie, angajatorul cere inapoi bonurile, prima cauza fiind ca nu am lucrat acolo minim un an si nu am dreptul la ele, cea ce nu-i adevarat ca a trecut un an de mult, si al doilea era ca am dat demisia inaintea Pastelui, totodata inainte de asta toata lumea a primit si a semnat pt bonurile cadou. Acuma vor inapoi, si daca nu-l dau im scad din salariu. Asa consider ca asa cum fost colegii mei au, am si eu dreptul la aceste bonuri. Cum este posibil si cum pot sa ma apar conform legii?

Va multumsec pt ajutor!

Cu Stima, fost angajat.
Ce este prevazut in ccm aplicabil sau in reg.intern al angajatorului cu privire la acordarea de tichete cadou ? ... altfel spus, care sunt conditiile in care se acorda?