Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Serviciu probatiune - modalitate legala pentru ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Serviciu probatiune - modalitate legala pentru neprezentare

Buna seara,
un prieten, acum 5 ani a savarsit o fapta penala si am primit ca pedeapsa 3 ani inchisoare cu suspendare si amenda contraventionala + timp de 5 ani sa merga la serviciul de probatiune. A fost timp de 4 ani la serviciul de probatioune si a respectat toate regulile impuse. Intrebarea mea este daca se poate face ceva sa scape de ultimul an de mers la serviciul de probatiune si sa aiba un cazier curat, pentru ca fapta apare in cazier si e impiedicat sa evolueze pe plan profesional din aceasta cauza. Va multumesc.
Salut .am fost condamnat cu suspendare la 2 ani ..Si cu zile in folosul comuntati si semnat la 3 luni .in timp ce sint in spania cu lucru si rezidență.

Intrebarea mea IESTE daca sunt in concediu medical. Si pot dovedi .nu se poate amâna data de prezentare ?
Ai rezolvat ceva cu ei? Sunt cam in aceeasi situatie.