Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa auto la vanzarea autoturismului in Romania
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa auto la vanzarea autoturismului in Romania

Buna ziua asi dori sa stiu urmatorul lucru. Am inmatriculat masina in 2010 in toamna dupa care am depus o cerere la finante unde sa calculat diferenta dintre taxa care era in 2010 cu aceea dinainte de 2007 si desigur era mai mare cea din 2010 adica am platit 6200 de lei. Toate bune si frumoase dupa depunerea cererii am primit inapoi 1500 de lei aceasta actiune nu a fost una aplicata in instanta. Acuma intrebarea mea ar fi, PERSOANA CARE IA MASINA DE LA MINE MAI TREBUIE SA PLATEASCA ACEASTA TAXA?????? Eu din cate am inteles aceasta procedura se aplica doar masinilor inmatriculate inainte de 2007 :( . Astept un raspuns ,multumesc.
Trebuie sa scoateţi adeverinţă de la fisc ca a fost plătită taxa, nu va plati noul dobanditor.