Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Prenatal si postnatal de la 2 locuri de munca
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Prenatal si postnatal de la 2 locuri de munca

sunt angajata la stat de 9 ani si de 5 ani la privat (cu un contract prestari servicii,conventie civila , contract reinnoit periodic : la 6 luni , la 3 luni sau chiar lunar -dar fara intrerupere) pot beneficia de concediu prenatal si postnatal de la ambele locuri de munca? =D>.
Beneficiati de indemnizatie pentru concediu de maternitate de la toate locurile de munca unde din venituri vi s-a retinut contributia de 0,85% pentru concedii si indemnizatii.
cum stiu daca s-a retinut contributia de 0,85% pentru concedii si indemnizatii de la locul de munca unde am contract de conventie civila?
multumesc !!

ramandra, utilizator
Intrebati contabilul de la firma respectiva.
Daca nu a platit angajatorul pot merge eu la Casa de Asigurari sa platesc ?? si apoi pot beneficia??
Mi-e frica sa merg la angajator cu acel concediu de maternitate si sa-mi zica : ``fugi de aici``!!
Contributia de 0,85% este platita numai de catre angajator.