avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 784 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Canalizare blocata de un vecin?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Canalizare blocata de un vecin?

stam intr-o localitate unde avem canalizarea comuna cu primaria ,politia ,cabinetul medical, o alimentatie publica si inca cateva familii.
in urma cu cativa ani un vecin a cumparat un teren langa noi, pe unde trecea canalizarea contruita inca in anii 80".
Anul trecut acest vecin a construit o casa privata, inchizand (astupand)cateva canale de scurgere, pe una chiar construindusi casa,astupand anterior canalul de scurgere.
Iar acum canalul fiind astupat,canalizarea se revarsa in pivnita noastra,a locatariilor.
Unde putem sa ne adresam in acest caz?
Cel mai recent răspuns: csokatu77 , utilizator 16:45, 3 Aprilie 2013
Este vorba despre imobil de locuit in comun?
este vorba de un bloc cu 4 apartamente private + vreo doua case private + institutiile sus mentionate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Solutionari canalizare defectuoasa in imobil cu mai multe apartamente danmicu danmicu Prin pivnita mea trece canalizarea apartamentului de deasupra si lipsa de etanseitate a acestuia imi provoaca neajunsuri. Proprietarul apartamentului a ... (vezi toată discuția)
Probleme cu vecinii de curte: cum le pot desființa legal canalizările făcute pe terenul meu? ContSters441080 ContSters441080 Buna ziua, as dori sa stiu ce solutii legale exista pentru urmatoarele situatii: 1. vecinul din laterala casei mele isi deverseaza apa menajera intr-o ... (vezi toată discuția)
Imi iese wc-ul in casa! ralucarrie ralucarrie Buna ziua!Am si eu o problema grava,stau la bloc si din data de 12 noiembrie 2011mi se infunda canalul de scurgere principal,imi iese in casa toata ... (vezi toată discuția)