Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... ordine plata debit principal si penalitati
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

ordine plata debit principal si penalitati

in cayul unei plati partiale, dupa prevederile vechiului cod civil, ce se considera achitat mai intai, penalitatile sau debitul principal?
va multumesc
Se achita astfel: dobanzi penalizatoare, penalizari, dobanzi, debit. In aceasta ordine.