Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... demisie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

demisie

Buna,
Stiti daca in cazul in care ne depunem demisia ni se deconteaza zilele de concediu cu plata?
@ freeelis

Se subintelege ca se platesc zilele de C.O. anual proportional cu timpul lucrat - neefectuate :)
Cornel Vasile, Consilier juridic
Nu stau sa fac polemica cu dvs pe aceasta tema... subintelesul nu vad de unde rezulta , nu toata lumea cunoaste modul de interpretare a legilor sau a ceea ce scriem noi pe forum.
freeelis a scris:

Nu stau sa fac polemica cu dvs pe aceasta tema... subintelesul nu vad de unde rezulta , nu toata lumea cunoaste modul de interpretare a legilor sau a ceea ce scriem noi pe forum.

Subintelesul rezulta din faptul ca nu poti cere concediu de odihna 2 zile si apoi sa pretinzi si banii pe cele 2 zile C.O. efectuate ... O zi buna !!!
Nu cred ca subintelesul era asta ... incercati sa mentineti discutia in legatura cu subiectul acestui topic ...
Va multumesc :)